Już wkrótce pełne informacje dotyczące programu studiów


 

Już wkrótce pełne informacje dotyczące rekrutacji

Wykładowcy

englert_ramka

Jan Englert

Polski aktor teatralny i filmowy, reżyser, profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Absolwent PWST w Warszawie (1964). Zadebiutował rolą łącznika Zefira w filmie Andrzeja Wajdy Kanał (1956). Aktor scen warszawskich: Teatru Współczesnego (1964–1981), Teatru Polskiego (1981–1994), Teatru Narodowego (od 1997). Wykładowca w warszawskiej PWST, dziekan Wydziału Aktorskiego (1981–1987), rektor (1987–1993 oraz 1996–2002). Członek Rady ds. Kultury przy Prezydencie RP (1992–1993). W 1989 otrzymał tytuł profesora. Obecnie wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie.

kreska
 
Ekspert w dziedzinie komunikacji, perswazji i kreowania wizerunku. Zajmuje się naukowo i praktycznie językiem biznesu. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu SWPS, w przeszłości także innych uczelni. Popularyzator idei debat, twórca Gdańskiej Akademii Debaty. Od dwudziestu kilku lat zajmuje się doradztwem oraz szkoleniami z zakresu komunikacji. Pracował dla największych przedsiębiorstw i koncernów działających w Polsce, dla kilkudziesięciu firm debiutujących na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także m.in. dla premierów, prezydentów, najwyższych urzędników państwowych, prezydentów miast, księży i innych osób występujących publicznie. Jego dewiza to: profesjonalizm i dyskrecja.

kreska

englert_ramka

dr Marek Kochan

 

englert_ramka

Monika Zamachowska

Absolwentka Amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim (1995, summa cum laude), ukończyła również studia w Katedrze Iberystyki UW. Od 18 lat na antenie Programu 2 TVP (karta mikrofonowa i ekranowa). Laureatka nagród: Nagroda Klubu Publicystyki Międzynarodowej 2003, Europejski Ekran 2004, Telekamera 2005, Medal Europejski 2005, Trendy Elle 2005 w kategorii „Najbardziej stylowa osobowość telewizyjna”, nominowana do Wiktorów w latach 2004, 2005 i 2006. Od 2005 roku jest moderatorką konferencji i spotkań biznesowych na szczeblu rządowym i w ramach struktur europejskich w krajach Morza Bałtyckiego. Między innymi: Business Development Forum (z siedzibą w Danii), dla którego prowadziła szczyt państw nadbałtyckich w Helsinkach 2006 roku podczas fińskiej prezydencji w UE, Globe Forum (z siedzibą w Szwecji).

kreska
 
Dziennikarz telewizyjny, od 23 lat prezenter Teleexpressu, gospodarz wielu jednorazowych i cyklicznych programów telewizyjnych, a także koncertów, konferencji i gal biznesowych; od kilkunastu lat trener i wykładowca z zakresu autoprezentacji i wystąpień w mediach; autor książek dla dzieci; laureat trzech Wiktorów, Superwiktora i Telekamery.

kreska

englert_ramka

Maciej Orłoś

 

englert_ramka

Beata Tadla

Dziennikarka, matka, miłośniczka życia. W mediach obecna od 1992 roku. Najpierw radio, następnie telewizja. Prowadziła główne wydanie Wiadomości TVP oraz program Dziś Wieczorem w TVP Info. Autorka trzech książek: "Pokolenie '89", "Kto pyta, nie błądzi", "Niedziela bez Teleranka". Mistrzyni Mowy Polskiej 2010. Pracuje ze studentami dziennikarstwa, bierze udział w projektach naukowych i akcjach społecznych. Optymistka i pozytywistka z przekonania.

kreska
 
Logopeda-trener medialny. Specjalistka do spraw kształcenia kadry dziennikarskiej radia i telewizji. W Polskim Radiu była reżyserem dźwięku i zasiada w Komisji ds. Karty Mikrofonowej w charakterze logopedy medialnego. Bierze udział w komisjach konkursowych do spraw rekrutacji dziennikarzy organizowanych przez Polskie Radio S.A. Joanna Luboń jest także członkiem Komisji ds. Karty Ekranowej w Telewizji Polskiej S.A. Zasiada w komisjach konkursowych rekrutujących dziennikarzy i prezenterów dla TVP. Od 25 lat prowadzi szkolenia i konsultacje logopedyczne, które przygotowują do występów przed mikrofonem i kamerą dziennikarzy Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.

kreska

Joanna Luboń

 

Jarosław Kulczycki

Dziennikarz, magister filologii, tłumacz konferencyjny. Ukończył studia w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW (języki angielski i niemiecki), Studium Dziennikarstwa International Media Fund & Rutgers University, absolwent Akademii Telewizyjnej TVP. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie psychologii społecznej na SWPS. Prezenter Polsatu (1994-1995) i TVP 2 (od 1995-2004). W tym czasie współpracował z wieloma agencjami eventowymi i PR, prowadził liczne konferencje prasowe, moderował dyskusje panelowe i brał udział w dużych imprezach publicznych. Od 2004 roku dziennikarz informacyjny. Prowadzący główne wydania Panoramy TVP2 (2004-2006), Wiadomości TVP1 (2007-2009) oraz program Forum TVP Info (2009-2011). W latach 2009-2016 dziennikarz i prezenter TVP INFO. Współtwórca formatu i prowadzący Info Dziennik. Prowadził także Poranek Info i Serwis Info.

kreska
 
Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W pracy od szesnastego roku życia. Polskie Radio program trzeci, radio ZET, tvn24, tvn style, tvn. Marki mówią same za siebie. Zmieniał je, bo szukał więcej - wiedzy i pracy. Spotkał na swojej drodze mistrzów, którzy mieli czas zatrzymać się i nauczyć go zawodu: Kaczkowski, Niedźwiecki, Kydryński, Mann, Miszczak. Wykładowca SWPS. Trener social media i marki osobistej. Najpopularniejszy polski dziennikarz w nowych mediach: - twitter 300 000 obserwujących - facebook 30 000 obserwujących - periscope 5 000 widzów Szkoleniowiec – pomaga oswajać publiczne wstępy przed kamerą i widownią. Praktyk, analityk. Podróżnik, właściciel biura butikowych podróży i serwisu podróżniczego, felietonista, komentator. Absolwent uniwersytetu wrocławskiego – filologia polska, specjalność dziennikarstwo.

kreska

Jarosław Kuźniar

 

Zbigniew Zamachowski

Aktor filmowy i teatralny, autor muzyki i tekstów piosenek, jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia. Lubiany przez publiczność i uznawany przez krytykę kompozytor. Ma na swoim koncie wiele ról zarówno w filmie, jak i w teatrze. Aktor bardzo wszechstronny, sprawdzający się w każdym repertuarze. Urodził się w Brzezinach koło Łodzi 17 lipca 1961 roku. Jest honorowym mieszkańcem Brzezin. Ma swoją gwiazdę przed Szkołą Podstawową nr 2 w Brzezinach, oraz w Alei Gwiazd, na ulicy Piotrowskiej w Łodzi. Mówi, iż pochodzi z ładnego miasteczka na drodze z Warszawy do Łodzi. Już w dzieciństwie tworzył różne melodie wykorzystując do grania wszystko, co miał pod ręką. W szkole podstawowej zaczął pisać piosenki. Podczas nauki w szkole średniej jeździł na lokalne i ogólnopolskie festiwale, gdzie nagradzano jego autorskie teksty i kompozycje.

kreska
 
Polski dziennikarz, osobowość telewizyjna, prowadzący programy rozrywkowe, felietonista, publicysta, specjalista do spraw marketingu. Gospodarz i współautor wielu programów w TVP2, TVN, TVN Turbo i MTV. Od września 2007 wraz z Dorotą Wellman prowadzi program Dzień Dobry TVN. W 2013 roku otrzymał nagrodę Wiktora w kategorii Osobowość Roku.

kreska

Marcin Prokop

 

Jarosław Kret

Z wykształcenia egiptolog, z zawodu dziennikarz i prezenter pogody, autor książek podróżniczych i mówca motywacyjny. Autor licznych reportaży i filmów dokumentalnych. Od 2002 r. prowadzi prognozę pogody w TVP. Należał do pierwszego składu polskiego wydania magazynu National Geographic (1998-2001). Współtworzył i prowadził w TVP 1 cykliczny program telewizyjny o kulturze języka polskiego "Od słów do głów". Od września 2011 prowadzi na antenie TVP Info cykliczny program pt. "Polska według Kreta". W październiku 2013 był emitowany setny odcinek cyklu. Członek (Fellow International) The Explorers Club, Climate Broadcasters Network Europe (organizacji zrzeszającej europejskich prezenterów i twórców prognoz pogody), IABM - International Association of Broadcast Meteorology oraz Rady Fundacji WWF Polska. W 2012 roku został laureatem "Telekamery" 2012 w kategorii Prezenter pogody.

kreska
 
Polski dziennikarz telewizyjny, publicysta związany z TVP. W 1984 ukończył Wydział Aktorski PWST w Warszawie. Aktor Teatru Polskiego w Warszawie w latach 1984-1990. Od 1991 współpracował z Telewizją Polską. Od 2009 r. wykładał na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, współpracuje z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury oraz Polskim Instytutem Dyplomacji. Dziennikarz programów informacyjnych: „Panoramy w TVP2. Redaktor tematów ekonomicznych w TVP3 i TVP Info. Wydawca serwisów TVP Info oraz programów publicystycznych Twoje Info, Twoja Sprawa oraz reportaży w programie Puls Polski. Dziewięciokrotny laureat nagrody dziennikarskiej "Ostrego Pióra". Wykładowca na wydziałach dziennikarskich i PR na Uniwersycie Ekonomicznym w Poznaniu, Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu i Wyższej Szkole Europejskiej im ks. Tischnera w Krakowie.

kreska

Sławomir Matczak

 

Bożena Targosz

Polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Absolwentka germanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Śląskim. Ukończyła również podyplomowe studium wymowy w stołecznej PWST. Była w pierwszej dziesiątce zwycięzców konkursu na spikerów w Polskim Radiu, gdzie pracowała do 1995 roku. Pracę w TVP rozpoczęła od prowadzenia Telexpressu, później trafiła do nadawanej w TVP 2 „Panoramy”, którą prezentowała na zmianę z Krystyną Czubówną. Od 2004 roku pracuje w Agencji Produkcji Telewizyjnej TVP. Prowadziła również wraz z Piotrem Kraśką programy edukacyjne poświęcone Unii Europejskiej.

kreska
 


kreska

Iwona Schymalla

 

Marcin Kowalskikreska
 


kreska

Jędrzej Dudkiewicz

 

Maciej Jabłońskikreska
 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wyślij wiadomość

* W przypadku braku kontaktu w ciągu 24h od wysłania wiadomości, prosimy o ponowne wysłanie e-maila bezpośrednio na sekretariat@wswp.pl, pomijając formularz kontaktowy
Wyższa Szkoła Wystąpień Publicznych nie jest szkołą w rozumieniu ustawy z dnia 7.09.1991 roku o systemie oświaty a także w tej chwili nie posiada jeszcze akredytacji wydawanej przez Państwową Komisję Akredytacyjną powołaną przez Ministra Edukacji Narodowej. Wyższa Szkoła Wystąpień Publicznych na dzień jej uruchomienia jest wyłącznie zastrzeżonym znakiem towarowym Prestige Business Group.